18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

כנס מרכז ופריפריה
ברשות ח"כ, תא"ל במיל', מירי רגב

צהרים טובים לכולם

אני רוצה להודות לכל האורחים שהגיעו לקחת חלק במפגש נוסף של השדולה לחיזוק הפריפריה. המפגש היום יעסוק בקשר בין מרכז ופריפריה.
מדינת ישראל היא לא מדינת ת"א והיא גם לא מדינת המרכז. מדינת ישראל מתפרסת מדן ועד אילת.
פריפריה היא הגדרה גיאוגרפית הטומנת בחובה משמעויות ערכיות וחברתיות. היא מבטאת שוליות, ריחוק ממרכז קבלת ההחלטות, ממשאבים כלכליים, תרבותיים ופוליטיים, בתודעה ובמציאות. מה שנמצא בשוליים, מחוץ למרכז. פריפריה היא עניין של הסתכלות, של תחושה, של משמעויות. שם, לכאורה, לא קורים "הדברים האמיתיים", לא חיים האנשים ה"נחשבים". שם לא מרוכז ההון, השלטון, העוצמה, ושלושתם יחד.  אנשי הפריפריה ה"שוליים", מתגלים שוב ושוב כבעלי עוצמות אנושיות החדורים ערכי אהבת הארץ,פריפריה היא לרוב נטולת פוזה, פלצנות ושאר ירקות. במובן זה אנשיה "נקיים"  יותר, אותנטיים, החפים  מהתנשאות וחשיבות עצמית. בכך טמון יתרון והבטחה.
אנו מגלים שלפעמים כוח הופך לחולשה וחולשה הופכת לכוח. כך מתחולל עכשיו ביחסי מרכז - פריפריה שינוי מעניין ונוסך תקווה. היתרונות שהעניק המרכז לאחר הקמת המדינה, היו אבן שואבת להמונים שהפכה אותו למחוז חפצם. היתרון הזה הופך במהירות לחיסרון. ההמונים שגדשו את המרכז, הפכו אותו לצפוף, רועש ומאיים. פקקי התנועה ועשן המכוניות היו למפגע והחלו לכרסם באיכות החיים וביוקרת המרכז. אט אט נחשפים המרחבים הפתוחים בנגב ובגליל כאלטרנטיבה הטומנת בחובה אופציות חדשות.
אולי בפתח ממתין שינוי. שינוי שמדינת ישראל, החברה הישראלית כולה, והפריפריה בפרט כל כך זקוקים לו. שינוי שיתחולל רק כאשר המדינה תבין שאי אפשר לדבר פריפריה ולעשות מרכז . צריך להכין וליישם תוכנית אמיתית לחיזוק הפריפריה.

 

אני שמחה לארח את חבריי לדיון:
פרופסור ארנון סופר-ראש קתדרת חייגין לגיאו אסטרטגיה
ח"כ משה גפני-יו"ר ועדת הכספים של הכנסת
דוקטור צבי צמרת- מנכ"ל יד יצחק בן צבי
ארנון גלעדי- סגן ראש עיריית ת"א
ג'קי לוי-ראש עיריית בית שאן
מאיר כהן-ראש עיריית דימונה
אבקש מפרופ' סופר להציג את משנתו.

 

דברי סיכום:

אני רוצה להודות לחברי לדיון על דיון מרתק, בסוגיה חשובה ביותר לחברה הישראלית. אני מקווה שיחד נצליח לרתום את ממשלת ישראל להכין תוכנית שתפעל באופן שיטתי ע"י כל משרדי הממשלה בשני צירים מרכזיים, הציר הראשון שיעדיף את הפריפריה ללא בושה, להעדיף את הפריפריה בתחום התעסוקה, דיור, חינוך,  בריאות,  הטבות ומענקים.
בשני תשתיות, שיקטינו את המרחקים בין המרכז לפריפריה, אני יודעת שבתחום זה רה"מ ושר התחבורה פועלים במרץ, יש חשיבות גדולה להקטין את המרחקים הפיזיים של מי שגר בפריפריה למרכז ע"י תשתית של רכבות, אוטובוסים, כביש 6 והטבות מתאימות.

תודה רבה לכולכם.

 

 


כיצד התקשורת מייצגת את מי שאינו נמצא במרכז (הפריפריה )?


ערי הפיתוח מוצגות מתוך נקודת המבט של המרכז. המרכז שהוא תל אביב מוצג בתקשורת כמקום שפוי ונורמאלי ואילו הפריפריה מוצגת כמקום מוזר ונחות.
העולם של ערי הפיתוח מוצג כעולם מוזנח, מלוכלך, עני ואלים. זהו עולם של בני עדות המזרח, דתי, בעל נטייה פוליטית ימנית. לעומתו מוצגת תל אביב כמקום חילוני, עשיר, נקי, ושמאלני.
העיתונאים ממחזרים "סיפורי מסכנות" על עיירות הפיתוח וסיפורי הצלחה על העיר הגדולה, תל אביב.
תופעות תרבותיות שונות בערי הפיתוח מוצגות כ"ברבריות" ואילו התרבות התל אביבית נתפסת כמערבית, כמו שערים גדולות אחרות בעולם הגדול.

מחקרים מצאו כי התקשורת מייצגת את המרכז ומסקרת את הפריפריה על פי דעות מוקדמות ובצורה סטריאוטיפית. כאשר יש סיקור של עיירת פיתוח, לדוגמה, הסיקור הוא בדרך כלל שלילי, ויתמקד באלימות – פשע – אבטלה – עוני. עיירות הפיתוח מוצגות בתקשורת הישראלית כמקום מוזר ונידח לעומת הערים הגדולות שנתפסות כמייצגות את המצב הנורמלי. התקשורת הישראלית, פעמים רבות, פועלת כמייצגת המרכז ולכן מציגה את הפריפריה על פי הסטריאוטיפים המוכרים לקהל הצופים ובכך משמרת את המצב הקיים.
הטענה העיקרית היא שהתקשורת הארצית נוטה להתעלם מערי הפיתוח והמתרחש בהן וכאשר בכל זאת יש סיקור של מקומות אילו, זהו סיקור שלילי.
העובדה כי מוקדי הכוח בחברה הישראלית בכלל, והתקשורת בפרט (מערכות החדשות, והכתבים עצמם) הם תושבי המרכז ולכן הם מקבלים החלטות שיוצאות מתוך נקודת המבט של המרכז. העיתונים גם תופסים את קהל היעד שלהם כתושבי המרכז.
זו הסיבה שהתקשורת הישראלית מתבוננת על העולם דרך העיניים של ה"מרכז".

 

 

 

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com