18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

יום עיון- הזכות לדיור הולם – 12.1.2010
דברי פתיחה

אני שמחה לפתוח את הישיבה הראשונה של השדולה לדיור בכנסת ומקדמת בברכה את השר אריאל אטיאס, שר השיכון והבינוי, חברי חברי הכנסת יעקב אדרי וכרמל שאמה, ידידי ראשי הערים דוד בוסקילה ואבירם דהרי,  חברי האקדמיה והארגונים החברתיים, אנשי עמותת "ידיד" בראשם שרי ריבקין ורן מלמד ידידי, חברים שהגיעו מכל הארץ, שלום לכולכם.
רק ביום שישי האחרון צפינו בטלוויזיה בכתבה קשה שמציגה את מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים , וחוסר היכולת שלהם לרכוש דירה משלהם , בגלל קיומו של שוק נדל''ן משתולל , שמחיריו מרקיעי שחקים.
השילוב של משבר כלכלי קשה עם שוק נדל"ן שסובל בעיקר ממחסור חמור בהיצע הדירות יוצר מצוקה גדולה בקרב זוגות צעירים, משפחות קטנות ושכבות חלשות.
המשבר הכלכלי ומצוקת הדיור חריפים עוד יותר בפריפריה ולכן עלינו פשוט לבנות, הבנייה תביא גם לצמיחה בתעשיות ושירותים נלווים, תשפיע על התעסוקה בענפים אלו ועל מגזרים נוספים.
אני יודעת שרה"מ והשר אטיאס פועלים על מנת לשווק קרקעות באופן מסיבי תוך הפחתה משמעותית במחירי הקרקע בעיקר באזורי עדיפות לאומית , וכן הקצאת קרקעות לפרויקטים גם במרכז הארץ שמרביתם ייועדו לזוגות צעירים.  לדעתי אין ברירה , אלא להוריד את מחירי הקרקע באופן משמעותי , הרי לא ייתכן כי זוג צעיר בראשל''צ , או בנתניה , או בירושלים, כמו במעלה אדומים ובאשדוד ישלם על דירת שלושה חדרים קטנה כמעט מיליון ש''ח , זה בלתי אפשרי לקנות דירה ככה"! – לפי הקצב הזה נצטרך הרבה תכניות ריאליטי כמו "המרוץ לדירה"!
אני יודעת שרה"מ ושר השיכון מתכננים לפשט בצורה משמעותית את הליכי התכנון בוועדות השונות כדי ליצור קרקע זמינה למגורים. אין ספק כי פעולות אלו יתנו מענה לביקושים וישמרו על יציבות המחירים.
אם זאת, אני מאמינה כי על המדינה ליצור סל פתרונות דיור כולל ממנו יוכל כל  אזרח לקבל את הפתרון המתאים לו ביותר. בין אם מדובר ברכישת דירה, ביכולת לשכור דירה הולמת בשוק הפרטי ואפילו במימוש הזכאות לקבלת דיור ציבורי.  הצורך של זוגות צעירים ברכישת דירה ראשונה במחיר סביר שלא יפרק בתוך מספר שנים את התא המשפחתי הוא גדול וחשוב. היכולת להוריד את מחירי שכר הדירה ולסבסד דיור לסטודנטים הוא הכרח המציאות.
לאחר לימוד הנושא אני נחושה בדעתי להחזיר את מענקי הדיור והסיוע בשכר דירה לזוגות צעירים וסטודנטים המבקשים לרכוש את דירתם הראשונה. אני מתכוונת לכנס בתכיפות את השדולה כדי לפעול בחקיקה, להגדלת סכומי הסיוע בשכר דירה אשר כיום אינם מהווים סכומים ריאלים לנזקקים להם.
במסגרת השדולה נפעל לסיוע לנפגעי המשכנתאות ולהרחיב את ההזדמנויות לרכישת בית בפריפריה תוך שאנו משלבים ידיים ומקדמים פתרונות תעסוקתיים שימנעו מערי הפריפריה להפוך לערי שינה.
כל אלה הביאו אותי להקים את השדולה למען הדיור. כיו"ר השדולה לחיזוק הפריפריה הגעתי די מהר למסקנה שנושא הדיור כולו זקוק לשדולה בכנסת ולתמיכה של חברי הכנסת מכל המפלגות.
השדולה למען הדיור, גוף פרלמנטארי שלא יקפא על שמריו. גוף פרלמנטארי שבעזרת החברים בו יקדם יוזמות חקיקה. יפקח על פעילות משרדי הממשלה הנוגעים בנושאי הדיור ויפעל בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון שבראשו השר אריאל אטיאס על מנת להחזיר את התקציבים שקוצצו לו.

הכנס שלנו היום, קצר ככל שיהיה, יעסוק בשני נושאים מרכזיים וחשובים, החוברים זה לזה הן ברמת האוכלוסיות הזקוקות לדיור והן בדרכי הפתרונות. לטובת שני נושאי הדיון היום ערכנו סקר (עמותת ידיד ואני) שקובע כי 76% מהישראלים סבורים  שממשלת ישראל לא פועלת בצורה מספקת, בכדי להבטיח לכל אזרח את היכולת להשיג דיור הולם, רוב הישראלים סבורים כי המדינה צריכה להעניק סובסידיות לרכישת דירה לזוגות צעירים ולרוכשי דירות בפריפריה.
הסקר שעסק גם בתחום המשכנתאות מעלה כי 52% מהנשאלים סבורים כי התנאים הקיימים בשוק המשכנתאות לא נותנים כיום פתרון סביר למי שמבקשים לקחת משכנתא לרכישת דירה.

דיור בר השגה, איך עושים את זה נכון– הנובעות מזכותו הטבעית של כל אדם לא רק לקורת גג ובית, אלא למקום שיאפשר לו, מבחינה חברתית תעסוקתית ואישית, להתפתח ולהתחבר עם מרכיבים שונים בקהילה הסובבת אותו. דיור הולם משמעו די לסלאמס, די לשכונות מצוקה, דיור הולם משמעו, צמצום פערים אמיתי.

הנושא השני שלנו הוא שוק המשכנתאות. היום נדמה כי כל אדם שלא רכש בית, שלא רשם בית על שמו בטאבו נחשב ולא רק בעיני עצמו, לאזרח סוג ב'. האומנם כך?

נעבור לדיון עצמו, תהנו.

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com