18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

ד'      באדר      תש"ע

   18    בפברואר   2010 

לכבוד,

ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו

שר הביטחון, ח"כ אהוד ברק

שר האוצר, ח"כ יובל שטייניץ

שר התמ"ת, ח"כ פואד בן אליעזר

השר לפיתוח הנגב והגליל, ח"כ סילבן שלום

החשב הכללי, מר שוקי אורן

                                                                       

 

הנדון: הצעה לשינוי חוק חובת המכרזים לטובת מתן העדפות לקבלני משנה מהנגב

בפרויקט הלאומי- "מעבר צה"ל לנגב"

 

מכובדי,

 

1.      החל מהשנה מתוכנן להתבצע מהלך מחולל שינוי ברמה הלאומית – מעבר של 4 מחנות צה"ל לנגב.  בשלב הראשון של המהלך מתוכנן להקים בצומת הנגב את בסיס קריית ההדרכה שיכלול בתוכו את כל בסיסי ההדרכה של צה"ל הפרוסים במחנה צריפין במרכז ובמספר מחנות נוספים ברחבי הארץ.  המדינה תשקיע בפרויקט עשרות מיליארדי שקלים בהקמה ובתחזוק המחנה, ובקבלת שירותים שונים במסגרת הפעלתו השוטפת.

2.      בליבת המהלך להעתקת המחנות עומד עיקרון 'הפרטת השירותים' שבמסגרתו יופרטו למעשה כל השירותים שאינם מוגדרים כלחימה ממש או נלווים ללחימה כדוגמת: בינוי המחנות, תחזוקת הבסיסים, טיפול ברכבים, קייטרינג, מכבסות ושירותים רבים נוספים.  ברור שבדרך זו נוצרות הזדמנויות עסקיות רבות ליושבי האזור, ובמידה רבה נפתחת גם בפני המדינה האפשרות ההיסטורית כמעט למינוף מהלך זה בהעתקת אוכלוסייה איכותית מן המרכז אל הנגב – הזדמנות פז למימוש חזונו של בן גוריון להפרחת הנגב המהווה 60% משטח מדינת ישראל.

 

 

 

 

 

 

 

3.      כפי שמסתמן ממידע שהתקבל ממשרד הביטחון, המכרז הנדון לבניית קריית ההדרכה מכוון לספק אחד אשר יבצע את מכלול העבודות והשירותים (הקמה ותפעול). באופן זה לא מתאפשרת קבלת ההטבה על ידי ספקים מאזורי עדיפות לאומית, שכן במכרז כזה יזכה ככל הנראה זכיין גדול מהמרכז או מחו"ל.שיטה זו הינה אטומה ומפלה , בה לא קיים סיכוי לחברות מהנגב לזכות במכרז. ואין בכוונתי לומר נואש ואני נחושה למצוא את הדרכים על מנת לאפשר לספקים ועובדים מהנגב לקבל 'נתח משמעותי מן העוגה'. אני מתכוונת להביא לתיקון חוק המכרזים, אשר יחייב להעניק העדפה של הזכיין לקבלני משנה, וספקים שיגיעו מאזור הנגב.

4.      אני קוראת לך, ראש הממשלה, כאחד שהצהיר ופועל לחיזוק הפריפריה,לעצור את המכרז המעוות הזה או לתת העדפה לקבלני משנה שיגיעו מאזור הנגב במסגרת מסמכי המכרז עצמם. יש לך הזדמנות היסטורית שנוצרה, להביא לתיקון עיוות ולעשות צדק עם תושבי הדרום.

זו זכותם וזו חובתנו כממשלה לפעול על מנת להביא לצמיחת הנגב.

 

 

 

 

 

                                                                                               בברכה,

                                                                                          ח"כ, תא"ל במיל', מירי רגב

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com