18.03.14 הישג גדול למירי רגב

לראשונה ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת דרשה מהממשלה לכלול בחוק התיכנון והבנייה סעיפים ויעדים על דיור בר השגה לזוגות צעירים וחסרי דיור.

לנאום המלא<<

 

20-01-14 רגב על העמותות שחותרות תחת מדינת ישראל

יו"ר וועדת הפנים, ח"כ מירי רגב: "יש עמותות שמשתמשות במסתננים על מנת לחתור תחת קיומה של מדינת ישראל"

תנועת "אם תרצו": הקרן החדשה לישראל טענה כי היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה טרגדיה

ח"כ זבולון כלפה: "צריך לסגור לעמותות את הברז"

ח"כ נחמן שי: "גם אני לא רוצה שהמסתננים יישארו בארץ, אבל מציגים כאן חזון של מדינת משטרה"

12.11.13 רגב דואגת להר הזיתים

ח"כ מירי רגב: "לא יהיה שיטור עירוני עד שהשר לביטחון פנים יסביר מה מתרחש בהר הזיתים"

בדיון שהתקיים היום, בוועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, התברר כי הדרך להר הזיתים מהווה סכנת נפשות.

יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב, קיימה את הדיון ביוזמת ח"כ אברהם מיכאלי שאמר: "אני פוחד היום להגיע להר הזיתים. כשנוסעים לשם, נקלעים לסכנת נפשות". ח"כ אברהם מיכאלי אמר גם כי הוא מנסה לקדם את חוק רשות הר הזיתים שנוסח עוד בכנסת הקודמת אולם עד כה לא הצליח לעשות זאת. הוא ביקש כי הענישה כלפי זורקי אבנים תוחמר וכי יהיה סיור פעיל של אבטחה בשטח. ח"כ אורית סטרוק הצטרפה לבקשתו של ח"כ מיכאלי להחמרת הענישה. "לא מדובר בפורעים אלא בטרוריסטים", אמרה ח"כ  סטרוק. ח"כ לשעבר, פרופ' אריה אלדד קרא גם הוא לקדם את חוק רשות הר הזיתים.

13-09-13 רגב מאחלת גמר חתימה טובה
ח''כ מירי  רגב יו''ר וועדת הפנים של הכנסת  מאחלת גמר חתימה טובה ושנה טובה לכל בית ישראל!
15.07.13 רגב בכותל הקטן
ח''כ מירי רגב הגיעה היום לסיור בכותל הקטן קראו עוד  <<
30.05.13 מירי נגד העלאת המע''מ
ח''כ מירי רגב יו''ר וועדת הפנים נגד העלאת המע''מ במליאת הכנסת . <<קראו עוד<<
22.05.13 ח''כ מירי בנאום על העוני
ח''כ מירי רגב בנאום בכנסת, ''מעמד הביניים התפוצץ'' קראו עוד<<
20.05.13 הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל
ועדת הפנים בראשות ח''כ מירי רגב אישרה היום לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק האוסרת הוצאת כספים מישראל של מסתננים בלתי חוקיים  ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, דנה היום (ב', 20.5.13), בנוכחות שר הפנים, גדעון סער.
20.05.13 מירי נגד גזירות הדיור

ח"כ רגב ציינה היום בכנסת כי "התקציב בעייתי, וספק אם נוכל לפתור את כל בעיית הדיור. נצטרך להתפשר על מניעת הגזירות המתוכננות, ולדחוף גם הצעת חוק להטלת פיקוח ממשלתי על שכר הדירה, כמשקל נגד למיסוי ההכנסות של משכירי דירות בשיעור 10% החל מהשקל הראשון (במקום הפטור הקיים להכנסה חודשית עד כ-5,000 שקל).

המס בסדר, אבל הפיקוח נדרש כדי שבעלי הדירות לא יגלגלו אותו על הדיירים בהעלאת שכר הדירה".

08.05.13 רגב פועלת לעליית יהודים להר הבית
בדיון מיוחד, לרגל יום ירושלים, שקיימה ועדת הפנים, בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "עליית יהודים להר הבית וריבונות המדינה בהר" אמר מנכ"ל משרד הדתות כי לראשונה משרדו יביא סדרה של תקנות לאישור הממשלה שיסדירו את תפילת היהודים בהר הבית. מדובר בתקנות שלא שונו מזה 46 שנה.
06.05.13 רגב : להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית

וועדת הפנים של הכנסת בראשות ח''כ מירי רגב קוראת להחזיר את נפת יזרעאל למפת העדיפות הלאומית.  קראו עוד<<

01.05.13 רגב בנאום השטרות בכנסת
ח''כ מירי רגב : "עוצמתה ויופייה של מדינת ישראל הוא בייחוד של כל מגזר ועדה, השונות היא זו שהופכת את מדינת ישראל לססגונית מעניינת ומאתגרת. חשוב לשמור על השילוב והאיזון הנכון ולתת לקשת הצבעים לתת את אותותיה וסימנה".
29.04.13 ח''כ רגב מקדמת את הוזלת מחירי הדיור
יו"ר ווועדת הפנים של הכנסת  מירי רגב אמרה בסיכום הדיון על הארכת חוק הוד''לים כי מעבר להשגת המטרה של הוזלת מחירי הדיור, חשוב לקדם במסגרת החוק את בניית הדיור בר-השגה, שנזכר בנוסח המקורי של החוק רק בלשון כללית של כוונות ללא תכתיב תכנוני מפורש. היא ביקשה ממשרדי ראש הממשלה, המשפטים, האוצר, הפנים והשיכון לגבש את הצעת מתווה התכנון של הדיור המוזל ולהציגה בהקדם לוועדה לפני הוספתו לחוק.
29.04.13 מירי רגב: לא אתן להטיל מע"מ על פירות וירקות

קולות בליכוד נגד הגזירות הכלכליות. ח"כ מירי רגב זימנה כנס חירום בכנסת נגד כוונת האוצר להטיל מס על הפירות והירקות

17.04.13 ח''כ מירי רגב נבחרה לתפקיד יו''ר וועדת הפנים של הכנסת
בנוכחות יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ויו"ר ועדת הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, נבחרה היום (ד', 17.4.13), ח"כ מירי רגב (הליכוד - ישראל ביתנו)  ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת ה- 19.
 
 ח"כ רגב תכהן בתפקיד זה לאורך כל הקדנציה של הכנסת ה- 19 ללא רוטציות. יו"ר הכנסת הדגיש בדבריו את חשיבות הוועדה, העוסקת בתחומים רבים בחיי האזרח, ואיחל לח"כ רגב הצלחה רבה בתפקידה.
 
ארכיון חדשות

אודות

מירי (מרים) רגב (נולדה ב-26 במאי 1965), היא חברת הכנסת ה-18 מטעם מפלגת הליכוד, תא"ל במיל', שירתה 25 שנים בצה"ל במגוון תפקידים מקצועיים ופיקודיים, בין השאר כצנזורית הראשית וכדוברת צה"ל. 
היא בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי, תואר שני במנהל עסקים ובוגרת המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה.


קריירה צבאית
רגב נולדה וגדלה בקריית גת, בת לפליקס ולמרסל סיבוני, שעלו לארץ ממרוקו והגשימו את החזון הציוני בעיר הפיתוח הדרומית. בשנת 1983 התגייסה לצה"ל ושירתה בגדנ"ע בתפקידי חניכה, טיפול בנוער טעון טיפוח והכנתו לגיוס וכמפקדת מחלקה בבסיס גדנ"ע.

בשנת 1986 החלה את הקריירה הצבאית בחטיבת דובר צה"ל כדוברת פיקוד הדרום, תחת אלוף הפיקוד יצחק מרדכי. בשנים הבאות ביצעה מגוון תפקידים מקצועיים ופיקודיים בחטיבת דובר צה"ל, בשטח ובמטה והתקדמה עד לתפקיד סגנית דובר צה"ל בדרגת אל"מ. בין התפקידים שמילאה בחטיבת דובר צה"ל: ראש מדור תקשורת מקומית, ראש ענף תכנון וייזום וראש ענף תקשורת.

במהלך תקופה זו הביאה לידי ביטוי תפיסה חדשנית בתחום הדוברות הצבאית, הגורסת כי, לצד תגובות על אירועים שהתרחשו, יש ליטול את היוזמה, באופן מתוכנן ומבוקר, במטרה להשפיע על תדמית צה"ל בקרב הציבור. רגב עודדה וקידמה את הטמעת תפיסה זו בכל דרגי הצבא ואף בקרב אנשי התקשורת עצמם והביאה לשינוי משמעותי ביחסי תקשורת-צבא.

לאורך כל שנות הקריירה הצבאית שלה, הקפידה תא"ל רגב לשלב תחת פיקודה חיילים מיישובי פריפריה ולתמוך בקידומם בצה"ל, מתוך אמונה כי זוהי המסגרת הראשונה המאפשרת לאנשי הפריפריה להתקדם, ללא קשר למקום ממנו באו וכי התקדמות בצבא מפתחת ומסייעת בהתקדמות בחיים האזרחיים.

בשנת 2002 מונתה לסגנית דוברת צה"ל ועלתה לדרגת אלוף-משנה. בהמשך מונתה למרכזת מערך ההסברה הלאומי בלשכת ראש הממשלה אריאל שרון, במסגרת ההערכות למלחמת המפרץ השנייה. במהלך תקופה זו גיבשה רגב תפיסת הפעלה למערך הסברה לאומי, אשר כללה אסטרטגיה, מסרים, מדיניות והפעלת כלל הגורמים הלאומיים והצליחה לרתום לגישה זו את רה"מ אריאל שרון ואת שר החוץ בנימין נתניהו.

בשנת 2004 מונתה לצנזורית הראשית לעיתונות ולתקשורת  ופעלה בנחישות למיצובה של הצנזורה כגוף הלאומי הבלעדי, המגן על ביטחון המדינה, באמצעות מניעת פרסומים הפוגעים באינטרס זה. כמו כן פעלה לשמירה על האיזון העדין והחשוב בין ביטחון המדינה לבין חופש הביטוי.

עם מינויו של רב-אלוף דן חלוץ לרמטכ"ל, בשנת 2005, מונתה מירי רגב לדוברת צה"ל. היא הייתה האישה השנייה בתפקיד ברציפות והראשונה מדוברי צה"ל שצמחה מתוך חטיבת דובר צה"ל מתפקידים זוטרים עד לתפקיד דוברת צה"ל.
בתקופת כהונתה הנהיגה תא"ל רגב את מדיניות הפתיחות התקשורתית המבוקרת, מתוך הכרה כי  במציאות התקשורתית והציבורית הנוכחית, זוהי הדרך המתאימה והנכונה להציג ולבטא את משימותיו, אתגריו והישגיו של צה"ל. במהלך תפקידה הובילה את האסטרטגיה והמדיניות התקשורתית בשני אירועים היסטוריים ורבי משמעות בחברה הישראלית: תכנית ההתנתקות ומלחמת לבנון השנייה.

תא"ל רגב סיימה את תפקידה כדוברת צה"ל באוגוסט 2007 ומונתה על ידי הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי לתפקיד מרכזת אירועי צה"ל לציון חגיגות שנת ה-60 למדינת ישראל.

באוקטובר 2008 השתחררה רגב מצה"ל  ולמרות הדילמה האישית הקשה, החליטה להמשיך בפעילות הציבורית והודיעה על כניסתה לפוליטיקה והתמודדותה על מקום ברשימת הליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-18. כעבור כשלושה חודשים נבחרה כחברת הכנסת ה- 18.

מירי נשואה לדרור, מהנדס בתעשייה האווירית, אמא לרועי,יעל ומיכל.
מתגוררת בשכונת נווה אפק שבראש העין.

טלפון בכנסת: 02-6753333 | e-Mail: mregev@knesset.gov.il

Simply-Smart.com